Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

Výhody jednotlivých nosičov – porovnanie

 

 

Babyšatka

– najuniverzálnejší nosič
  

Babyšatka je geniálny „vynález“. Jednoduchý pás špeciálnej látky ponúka neuveriteľné množstvo spôsobov nosenia dieťaťa. Úväzy na jedno plece, symetrické úväzy na obe ramená, úväzy na nosenie vpredu, na boku aj vzadu. Babyšatka je úžasná v tom, že nepotrebujete nikoho, kto by vám pomáhal s uviazaním šatky, ste úplne sebestační. Ak chcete nosič, ktorý využijete od narodenia svojho dieťatka až do veku 3–4 rokov, je vhodná práve pre vás. Babyšatka rastie spolu s dieťatkom, nezáleží na tom, či je vaše bábätko malinké alebo veľké, do babyšatky uložíte drobčeka aj veľké batoľa. Pri správnom uviazaní (tesne na telo, dobre podopretý chrbátik dieťatka, nožičky na široko od seba, podsadený zadoček, zaguľatený chrbátik) nehrozia bolesti chrbta. Nosenie v šatke je pohodlné, hmotnosť dieťaťa je rozložená na ramená a pás. V babyšatke je možné dieťa dojčiť. Ak šatku práve nepotrebujete, je skladná a môže poslúžiť ako prebaľovacia podložka či prikrývka. V lete ju môžete uviazať medzi 2 stromy a urobiť tak dieťatku hojdačku. V zime môžete šatku uviazať do postieľky a hojdačka je na svete. Vkladanie a vyberanie bábätka. Sú úvazy, ktoré po vybratí dieťaťa je nutné viazať znovu. Sú však aj také, ktoré rozväzovať netreba, šatka bude uviazaná na vás a dieťa z nej môžete podľa potreby vyberať a znova vkladať. Viazanie pôsobí na prvý pohľad zložito, stačí to však vyskúšať a rýchlo podľahnete čaru babyšatky. Jediná nevýhoda šatky je, že má dlhé cípy a pri viazaní vonku sa môže zašpiniť. 

Hoppediz – keprová väzba a žakárová väzba. Šatky sú tkané v Indii pre  nemeckú firmu, preto sú cenovo dostupné. Pre novorodencov a väčšie deti.

Storchenwiege -  keprová väzba a diamatová väzba. Šatky sú tkané v Nemecku. Sú trochu tuhšie a potrebujú zanosiť. V ponuke pruhy a Leo. Pre novorodencov a väčšie deti.

Didymos - šatky z bio bavlny, tkané v Nemecku. Majú najdlhšiu tradíciu a najviac skúseností, pretože boli prví, kto začal vyrábať šatky v Európe. Väzba keprová, žakárová, ponúkajú rôzne prímesi – ľan, konope, vlna, kašmír, kapok, ramie, hodváb.  Ponúkajú vzory  pruhy, žakár, Indio, vlny, doubleface. Pre novorodencov a väčšie deti, pre malé bábätká odporúčam Indio.

Yaroholandské šatky za veľmi príjemnú cenu. Rôzne prímesi – vlna, hodváb, ľan, konope, repreve, bambus. Pre novorodencov a väčšie deti.

Fidella -  jemné už od výroby, vyrábané pre nemeckú firmu v Turecku. Oproti iným sú širšie cca 80 cm, sú vhodné pre novorodencov a väčšie deti.

Loktushe – príjemné šatky, ktoré netreba zanášať, sú  rovnako vhodné pre novorodeniatko aj pre batoľa

Pure Baby Love – úžasne jemné šatky, ako by ste dieťa zabalili do obláčika :-) … ale dosť nosné aj na veľké dieťa

Lenny Lamb – poľské šatky od keprovej väzby až po žakár, nájdete medzi nimi šatky pre novorodencov aj pre veľke dieťa, množstvo limitovanych edícií

 

Tato odpoveď Vám nestačí? Zavolajte mi na číslo 0905 573 015 alebo napíšte mail na andrea@nosime.sk.

   

Elastické šatky

 - štartovacie babyšatky
 

Elastické babyšatky sú pomerne málo známe. Sú však dobrým pomocníkom pre mamičky malých bábätiek a nedonosených detí. Manipulácia s nimi je snáď o niečo jednoduchšia ako s ostatnými šatkami tým, že je látka elastická nikde netlačí, ani keď úvaz uviažete pomerne pevne. Sú to tzv. štartovacie šatky, mamičkám pomôžu naučiť sa techniku viazania šatky. Odporúčame ich najmä pre malé bábätká, na nosenie väčších detí je lepšie zaobstarať si pevnejšiu šatku. Ideálnym úväzom pre elastické šatky je kríž s kapsou. Tento úväz poskytuje dobrú oporu dieťatku a zároveň je bezpečný. Cez chrbátik dieťaťa vedú tri pruhy látky, takže aj keď je látka elastická, pri tomto úväze poskytuje dostatočnú oporu detskému chrbátiku. Nevýhoda týchto šatiek je, že slúžia len na prvých niekoľko mesiacov, na nosenie veľkých a ťažkých detí elastické šatky neodporúčame.

 

 

   

Ergo

 - luxusný ergonomický nosič
  Je veľmi jednoduchý na použitie, radi ho nosia aj oteckovia, pretože vyzerá športovo a ľahko sa s ním manipuluje. Nosenie v nosiči Ergo je neuveriteľne pohodlné, pre dieťatko aj pre rodiča. Ergo podporuje zdravý vývoj detí, s nožičkami naširoko a dobre podopretým chrbátikom. Ak dieťatko zaspí, hlavičku mu chráni látková kapucňa, takže mu hlavička nepadá. Dá sa v ňom dojčiť. Dieťatko sa môže nosiť vpredu, na chrbte aj na boku, ani útla mamička nemá problém s nosením veľkého dieťaťa. Tým, že je mäkko polstrovaný a má bedrový pás, nosí sa naozaj pohodlne. Hmotnosť dieťaťa sa tak rovnomerne rozdelí, nosič nikde netlačí. S nosičom Ergo ste úplne samostatní, sami si ho viete dať na chrbát aj späť. Doma, na prechádzku, na výlet, do mesta či na turistiku. Tento nosič vás nesklame. So špeciálnou vložkou sa môže používať aj pre novorodencov, a to až do 3–4 mesiacov veku.
   

Storchenwiege   

 

 - dokonalý pre novorodencov, nosič typu Mei Tai, prispôsobí sa aj malému bábätku, je možné prispôsobiť šírku medzi nožičkami a výšku chrbtovej opierky.

Ergonomický ako šatka, jednoduchý ako nosič.

Určený pre nosenie detí od 3 do 15 kg, nosenie vpredu a na chrbte.

 

 

 

Manduca

 

 

– obľúbený prackový nosič

Nosič Manduca je určený na nosenie malých bábätiek od narodenia s pomocou zmenšovacej vnútornej vložky, ktorá zabezpečuje, že nožičky dieťatka nie sú neprirodzene noztiahnuté. Na rozdiel od obyčajných klokaniek však Manduca zabezpečí správne postavenie bedrových kĺbov dieťaťa a tak podporuje zdravý vývoj nielen kĺbov, ale aj chrbtice. Tento nosič z radu ergonomických nosičov spája výhody viacerých známych a oblúbených nosičov.

Do detailov prepracovaný nosič Manduca rastie spolu s dieťatkom, takže k nemu nie je potrebné dokupovať ďalšie doplnky – vložka je všitá vo vnútri, kapucnička na pridržanie hlavičky spiaceho dieťatka je samozrejme súčasťou nosiča.

Zvláštnosťou nosiča Manduca je predlžovací diel, ktorý je schovaný za zipsom. Pri rozzipsovaní sa nosič predĺži o 7 cm a môžete ho bez obáv používať pre väčšie a ťažšie deti približne do 5 rokov. Mäkké polstrovanie bedrového pásu a aj ramenných popruhov zabezpečí pohodlné nosenie pre Vaše dieťatko aj pre Vás

Špeciálne upravené pásy Vám pomôžu nosič prispôsobiť tak, aby ho mohli nosiť útle mamičky (s výškou okolo 160cm) aj vysokí oteckovia, bedrový pás je možné nastaviť až na dĺžku 140 cm.

KiBi

 

 

– pre staršie deti, prackový nosič

Originálny strih umožňuje rozšíriť pomocou zapnutia patentiek chrbtovú opierku v oblasti nožičiek.

Látka sa dá na ramenných popruhoch posúvať, takže môžete nastavovať výšku opierky. Tým pádom sa dá použiť ako opierka hlavičky spiaceho dieťaťa. Nikdy nie je príliš malá alebo príliš vysoká, viete si ju nastaviť podľa potreby.

V hornom okraji chrbtovej opierky sa nachádza kapsička, do ktorej môžte vložiť opierku hlavičky. To sa dá využiť pri nosení bábatiek, ktoré ešte nedržia hlavičku.     

Nosič má pevný bedrový pás, ktorý sa veľmi dobre prispôsobí telu.

U ramenných popruhov nosiča KiBi môžete nastavovať ich dĺžku, preto je vhodný pre subtílne ako aj vysoké postavy.

 

Fidella FlyTai

 

 

 - nosič typu Mei Tai, jemný, vyrobený z látky na babyšatky, prispôsobí sa aj malému bábätku, je možné prispôsobiť šírku medzi nožičkami a výšku chrbtovej opierky.

Nosič FlyTai – Mei Tai: 

Pohodlný,  vďaka prepracovaným detailom, ako napr. široké ramenné popruhy, ktoré sú príjemne polstrované a zároveň poskytujú možnosť rozprestrieť ich pod zadočkom dieťatka, praktická kapucňa, ktorá slúži aj ako opora hlavičky pre najmenšie detičky, mäkký polstrovaný bedrový pás.

 • vyrobený s látky na šatky – 100% organická bavlna, polstrovanie 100% polyester
 • bez akéhokoľvek kovu alebo plastu
 • výška chrbtového panelu 24 – 48 cm, fixovaná uzlom podľa potreby
 • šírka medzi nožičkami  11 – 45 cm, fixovaná uzlom podľa potreby

 

Fidella Fusion

 - jemný, vyrobený z látky na babyšatky, nastaviteľný nosič s prackami.

Nosič Fusion s prackami:

 • použiteľný na nosenie vpredu aj na chrbát
 • plynule nastaviteľný
 • polstrované otvory na nožičky
 • používa sa od 3 mes do 15 kg
 • pre nesediace detičky je možnosť pripnutia ramenných popruhov vo vyššej časti chrbta
 • pre detičky, ktoré sami sedia je možnosť pripnutia ramenných popruhov v nižšej časti chrbta
 • ramenné popruhy a bedrový pás sú polstrované, nie však príliš hrubé
 • kapucňa slúži na prekrytie alebo oporu hlavičky

 

Tula Baby a Toddler

 

 

 - prackový nosič v 2 verziách – pre babätká a pre väčšie deti.

 • dve veľkosti:
  • Tula Baby– od cca 7 kg do 20 kg, s novorodeneckou vložkou od 3,5 kg
  • Tula Toddler – od 11kg do 22 kg /od cca 18 mesiacov/, odporúčame od veľkosti dieťaťa 80 cm a vyššie
 • hlavný panel nosiča je navrhnutý tak, aby poskytoval správnu podporu chrbtice a umožňoval nosiť v ergo polohe (podsadený zadoček, kolienka vyvýšené)
 • dá sa nosiť vpredu aj vzadu na chrbte
 • vhodné aj pre novorodencov pri použití novorodeneckej vlož­ky
 • kapucňa na podporu hlavičky dieťaťa počas spánku, ochranu pred slnkom a vetrom, a pre pohodlné a diskrétne dojčenie
 • vrecko na bedrovom páse na drobnosti, alebo odloženie kapucne
 • dodatočné polstrovanie na ramenných popruhoch a oblasti nožičiek dieťatka pre väčšie pohodlie
 • bedrový pás je z troch častí pre lepšie obopnutie okolo pása
 • jednoduché použitie – rýchlo sa dá nasadiť a dať dole

 

Bondolino

 

 

 

– nosič typu Mei Tai, bedrový pás sa zapína na suchý zips

Tvar nosiča zabezpečuje správne „usadenie“ dieťaťa – kolienka vyššie ako zadoček, podsadený zadoček, zaguľatený chrbátik, podoprená hlavička. Vďaka mäkkému polstrovaniu nehrozia dieťatku žiaden otlaky, nosič je tvarovaný tak, aby bol chrbátik dieťatka optimálne podopieraný. 

Široký a mäkko polstrovaný bedrový pás sa rodičovi dobre prispôsobí a je vhodný pre postavy s obvodom pása od 65 cm do 110 cm. Bedrový pás sa zapína na suchý zips, dá sa veľmi dobre prispôsobiť. 

Ramenné popruhy sú taktiež mäkko polstrované a pohodlbé, pri nosení vpredu je ideálne mať ich na chrbte prekrížené. 

Hlavička dieťatka sa zaisťuje látkovou kapucňou, ktorá sa pripína suchým zipsom.

 

 DidyTai

 

 - nosič typu Mei Tai, vyrobený z látky na babyšatky. Vhodný pre novorodencov.

 

HopTye

 

 - nosič typu Mei Tai, vhodný pre novorodencov.

 

 Ergonomické nosiče Ergo, Manduca, Fidella, Tula, Storchenwiege, Bondolino, Liliputi, HopTye, DidyTai ,Tula a KiBi – sú výnimočné tým, že podporujú zdravý vývoj dieťaťa. Sú skonštruované tak, aby nosenie v nich bolo pohodlné a zdravé pre dieťa aj pre rodiča.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že tieto nosiče sú klokanky, nie je to tak. V našom obchode klokanky neponúkame. 

 

 

 

 

Neodporúčame:

Klokanky  
  Klokanky sú u nás síce obľúbené, najmä preto, že sa dajú kúpiť v každom obchode a za málo peňazí. Značkové klokanky sa predávajú aj za niekoľko tisíc korún, avšak efekt je rovnaký. Väčšina klokaniek umožňuje len nosenie v sede. Bohužiaľ, klokanky nie sú z hľadiska vývinu vhodné pre malé deti. Neumožňujú správnu polohu pre dieťatko, dieťatko v nich visí – v oblasti rozkroku majú zúženú časť- bedrové kĺby nie sú v správnom postavení, trpí tým aj chrbtica dieťatka, ktorá je nadmieru zaťažovaná. Mnohí výrobcovia ohurujú zákazníkov fotografiami detí, ktoré sa pozerajú smerom od matky. Dieťa tak dostáva príliš veľa podnetov a môže byť z toho nervózne a podráždené. Nemá sa kam schovať v prípade, že si chce oddýchnuť. Klokanky sú hmotnostne limitované – väčšinou unesú len dieťatko do 12 kíl. Väčšina klokaniek sa neodporúča od narodenia, ale až od veku cca 3 mesiacov do cca 12 mesiacov. Klokanky sú síce na obe ramená, ale nenosí sa v nich pohodlne, ťažisko je ďaleko od tela rodiča. Máloktorá klokanka sa dá nosiť na chrbte, alebo na boku.
   
 Turistické nosiče  
  Aj napriek snahe o neustále zlepšovanie turistických nosičov musíme poznamenať, že nosenie v nich nie je určené pre útle mamičky. Samotný nosič väčšinou váži 1,5–2 kg, čo je záťaž sama o sebe. Dieťatko do takéhoto nosiča sami nedáte, jedine s pomocou. Zvládajú to silní a statní oteckovia, maminy s tým majú problém. Ťažisko dieťatka je ďaleko od rodiča, často je dieťa vyššie ako rodič. Ak dieťatko zaspí, nemá si o čo oprieť hlavičku. Turistický nosič nie je ľahký ani skladný, zaberá veľa miesta. Nedá sa v ňom dojčiť a nie je možný ani priamy kontakt dieťaťa a rodiča. Ak máte choré dieťa, variť s nosičom na chrbte vám asi nenapadne. Bolo by to príliš namáhavé. Vzhľadom na mohutnosť nie je vhodný ani do mesta a na každodenné prechádzky.

 

 

Ďalšie články:


Aktuality
Vlnené oblečenie ManyMonths sa hodí do každého počasia, obzvlášť v zime, lebo zahreje dieťatko bez toho, aby mu bolo príliš horúco.Prekrásne šatky ku ktorým niet čo dodať :-)
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár