Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

Testovanie babyšatiek – rok 2007 – 2009

pozn. Nosime.sk Testovanie bolo robené v čase, keď ešte iné šatky neboli k dispozícii. Medzitým sa toho veľa zmenilo, šatky Hoppediz uz nie su hrubé, ale vhodne od novorodenecke­ho veku…

 

V priebehu posledných mesiacov prebehlo testovanie babyšatiek, ktorého sa zúčastnili 3 mamičky s rôzne veľkými ďeťmi. Mamičky mali možnosť vyskúšať si rôzne šatky a porovnať ich. Každá šatka je iná, hoci sa to na prvý pohľad nezdá. Testovanie ešte nie je ukončené, zatiaľ Vám ponúkame popis doteraz vyskúšaných šatiek.

Zuzka, Katka a Dagmar nám napísali názory na jednotlivé babyšatky a my Vám ich ponúkame na tomto mieste. Toto testovanie je určené pre všetkých ktorých nosenie v babyšatkách zaujíma, ale aj pre mamičky, ktoré sa nevedia rozhodnúť akú šatku z našej ponuky si majú vybrať. 

Mamičky hodnotili pohodlnosť viazania, nosenia, materiál, šatkám dávali celkové hodnotenie od 1 do 10 bodov, pričom 10 bodov je najvyššie a najlepšie hodnotenie. 

Do testovania sme zaradili babyšatky:

 

Pár slov na úvod:

Zuzana -  keď som  sa prvýkrát dopočula o babyšaykách bola som skeptická a nevedela som si predstaviť to moje šidlo uväznené v šatke. Keď som zistila, kolľko stojí lepšia šatka, pomyslela som si, že to nestojí za to. 

Keď som ju vyskúšala, bola som očarená Láska na prvé vyskúšanie :-)Zaobstarala som si babyšatku Ellaroo, s ktorou som spokojná ja i môj manžel. 

Keby som si ale mala vybrať znova (po testovaní som priam odborník), vybrala by som si ešte lepšiu šatku a to v nasledujúcom poradí:

  1. 1. Ulli (Storchenwiege pruhy)
  2. 2. Didymos Katja
  3. 3 Didymos Indio alebo Storchenwiege Leo

Môj výber zodpovedá hodnoteniu, ktoré som robila na základe testovania šatiek.

 

Katka – je pravda, že šatky, ktoré boli naozaj najpohodlnejšie na nosenie a uväzovanie sú z tých drahších. Podobne tak Storchenwiege a Mam Eco – tieto sú mojimi najobľúbenejšími. Didymos u mňa vytvoril pocit, že ktorákoľvek šatka tejto značky je rovnako dobrá a pohodlná. Ako najvýhodnejšie v pomere cena/výkon mi prídu práve Storchy, potom Hoppediz, Mam Eco a určite aj Šanami.

Keďže naše dieťa nosíme denne a predpokladám, že ešte nejaký ten rok nosiť budeme, overila som si aj v praxi, že sa skutočne oplatí investovať do pohodlia. Keď som sa rozhodovala o tom, ktorú šatku si kúpim, keďže som predpokladala, že jednu a chcela som byť skutočne ekonomická ale zároveň aj praktická, rozhodla som sa pre Storchenwiege. Doteraz toto rozhodnutie neľutujem a musím potvrdiť všetky chvály na tieto šatky, ktoré som v diskusiách čítala a ktoré veľkou mierou prispeli k môjmu rozhodnutiu. Neznamená to, že by šatky Didymos boli horšie, len mi z ekonomického hľadiska prišli menej výhodné. Napriek tomu, by som si tajne želala niektorú z nich vlastniť :-)  

 

Dagmar – som mamina dvoch detí, dcéru dnes 11 ročnú som nenosila, začala som až pri druhom bábätku -  od 5 mes. – na jar, takže môžem porovnávať, aké je to nosiť/nenosiť. Na začiatku testovania som vlastnila 3 šatky rôznych dľžok : Vatanai Naglikti, Vat.Tibet a Indio klasické (šatky sa stali mojim pomocníkom ale súčasne aj súčasťou šatníka).

Postupne pribudli ešte Didymos žakár Paul a Limitovaná edícia Indio Kiesel.

Pri hodnotení som musela zabudnúť na všetky recenzie, informácie a poznatky, ktoré som čítala, či už od výrobcov, predajcov, českej "testerky " alebo mamičiek. Toto sú len a len moje dojmy, a ak nebude tým mojim favoritom tá vaša obľúbená šatka, tak mi odpustite, je to len o osobných dojmoch, skúsenostiach, potrebách, a každý sme iný človek.

 

Didymos Katja 4,7 m   nahor

Zuzana – Katja je z príjemnej látky, ktorá pôsobí pevne. Je hustejšie tkaná, mäkká, pružná, vzdušná. Vhodná na všetky obdobia, teplé ale aj chladné. Materiál sa dobre prispôsobuje telu matky a dieťaťa.

Šatka sa dobre viaže, pri uťahovaní nereže, netlačí na ramenách. Nemala som pocit, že mám veľa materiálu v rukách ani na ramenách. Uzol sa viazal veľmi pohodlne. Katja odpustí nedokonalosti úväzu.Šatka po uviazaní veľmi mierne povolí, celkovo sa v nej výborne nosilo a cítili sme sa veľmi pohodlne. Vhodná aj na dlhšie nosenie. Patrí k šatkám, ktoré výborne podopierajú a podporujú chrbticu dieťaťa. Dĺžka šatky mi bola akurát.

Zvláštnosti: obšité okraje, označený stred, zostrihnuté cípy

Hodnotenie: 10 bodov

 
Dagmar – prvý dojem po rozbalení –veľmi príjemná na dotyk, pôsobila síce mohutnejšie ,ale testovala som ju nezanosenú, po opratí zmäkla, čo šatkám len prospeje – a bola poddajnejšia. Design ma sprvu trošku zaskočil – na mňa pôsobila moc farebne, ale čím viac som ju nosila, tým mi viac prirástli jej krásne zladené pruhy k srdcu.

Výborne sa s ňou viaže ,nemáte problém doťahovať, niektoré šatky sa akoby na odeve zadrhávali, čo tejto pohodlnej šatke nemožno vytknúť. Po naviazaní netlačí, a to som nosila v nej už vyše 8kg.chlapčeka. Pri kapse s pruhom vodorovne sa mi veľmi ľahko schovávali nožičky pod látku, čo je pri niektorých tuhých šatkách problém. Uzol je väčší ako pri žakároch, ale keď som viazala plochý uzol, tak bol v pohode, netlačil. Dokonca sa nešmýkal – nerozväzoval, niekedy ani nebolo treba viazať dvojitý.

Šatka nepatrí k najtenším, nie je ani zbytočne hrubá, poskytovala maximálne pohodlie, kto si potrpí na luxus a pohodu, odporúčam . Navyše je bohatý výber pruhov k akémukoľvek šatníku, či už ladenému domodra, hneda, zelena, do prírodnej…

Tejto naozaj kvalitnej krásnej šatke dávam 9,5 b len a len preto, pretože chcem 10b nechať pre Didymos žakár Paul (a pravdepodobne všetky žakáry) a Didymos Indio z limitovej série (rozdielne od klasického India)

Hodnotenie : 9,5 b

Katka – Táto šatka pôsobi príjemne veselo, materiál je troška hrubší, príjemne pružný, poddajný. Pri viazaní som mala v rukách tak akurát látky, viazalo sa mi veľmi pohodlne, šatka s prehľadom odpúšťa nedokonalosti, netlačí, temer som ju necítila. Pruží tak akurát, pritom spoľahlivo podopiera a nesie dieťatko.Skúšala som jednoduché úväzy aj tie viacvrstvové, pri viazaní šatka kĺzala tak akurát, akoby pomáhala viazaniu. Farebnosť tejto šatky umožňuje ľahkú kombinovateľnosť s oblečením, jej hrúbka sa mi zdala byť tak akurát. v porovnaní s Indio sa mi zdá byť troška tenšia a menej kĺzavá. Nemám jej čo vytknúť. Táto šatka sa pre mňa stala jedničkou medzi šatkami.

Hod­notenie: celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 10 bodov, pohodlnosť nosenia 10 bodov

 

Didymos Nino 4,7 m    nahor

Zuzka -  Nino je ľahká, tenšia šatka z pružného materiálu. Je vzdušný, mäkký a príjemný na dotyk. Vhodný na teplejšie dni. Látka veľmi dobre priľnula k telu dieťaťa a matky, vôbec sme sa nepotili.

Šatka sa ľahko viaže, nemala som v rukách ani na ramenách veľa látky. Pri uťahovaní takmer nerezala a pružnosť materiálu bola pri viazaní veľmi nápomocná. Treba venovať viac pozornosti úväzu, pretože šatka nie až taká tolerantná k nedokonalostiam ako Indio (platí to pre všetky tenšie šatky).

Šatka po uviazaní mierne povolila, celkovo veľmi pohodlná pre matku aj dieťa. Netlačila ma na ramenách, ani som nemala pocit, že mám veľa látky na ramenách. Šatka je dostatočne dlhá. Dieťa je s ohľadom na pevnosť látky podopierané dostatočne ( tiež platí, čím tenšia a mäkšia šatka, tým je schopnosť šatky vhodne podopierať dieťa nižšia). Pri dlhom nosení ma mierne tlačila na ramenách.

Zvláštnosti: obšité okraje, zostrihnuté konce, označený stred

Hodnotenie: 9 bodov

Katka – táto šatka je jednou z najtenších šatiek, napriek tomu som mala pocit, že to vôbec necítim pri nosení, teda šatka bola dosť pevná, neprevísala ani nepovoľovala, bábo má 9 kg a ani po dlhšom čase som ju vôbec necítila na ramenách. Netlačila, ani sa nezarezávala. Materiál je vzdušný, poddajný, pružný tak akurát, veľmi nekĺže, čo pomáha viazaniu, všetky úväzy boli preto v pohode, nepovoľovali.vi­azalo sa s ňou veľmi pohodlne, v rukách bolo menej látky, takže aj šikovne, s prehľadom odpúšťala nezrovnalosti v úväze. Červená je príjemne teplá, neruší. Ani po dlhšom premýšľaní nemám čo tejto šatke vytknúť, čo sa pohodlnosti nosenia týka, je na jednej úrovni s Indio. Škoda len, že Didymos vyrába Nino len v troch farbách.

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 10 bodov, pohodlnosť nosenia 10 bodov

 
Dagmar – prvý dojem – decentná pekná šatka, veľmi príjemná na dotyk. Nino červené patrí do klasickej ponuky firmy didymos (Nino z limitovanej edície býva tenšie).

Aj keď patrí táto šatka do skupiny didymos žakár tak ako Paul, je od týchto kosoštvorcov trošku hrubšia, čo neznamená, že je hrubá.

Viazanie – nemám jej čo vytknúť, výborne sa kľže, viazalo sa mi s ňou výborne. A nosenie bolo také isté. Jej akurátna pružnosť spôsobila, že dieťa bolo v pohodlí a ja som ani po dlhšom nosení necítila na ramenách záťaž ako pri menej komfortných šatkách.

Inak by the way veľmi ťažko sa dá táto farba odfotiť 

Hodnotenie : 10b

 

 

 

Didymos Indio 4,7 m    nahor

Zuzka -  táto šatka je z veľmi príjemného materiálu, na dotyk a aj na pohľad. Šatka je mäkká, ľahká, priedušná, i keď pôsobí hrubšie a pružná. Vhodná na teplé obdobia ale aj na chladnejšie. Látka priľne k telu dieťaťa i matky, vôbec sme sa nepotili.

Šatka sa ľahko viazala a to i napriek tomu, že v rukách som mala viac látky. Pri uťahovaní vôbec nerezala, dobre pružila, čím bol celý proces viazania jednoduchší. INDIO je tolerantná k nedokonalos­tiam úväzu.

Šatka po uviazaní mierne povolila, ale nie je nutné doťahovanie úväzu. Na ramenách šatka netlačí. Celkovo je táto šatka veľmi pohodlná pre matku aj pre dieťa. Vhodná na dlhé nosenie. Dĺžka šatky sa mi hodila. Oliver nemal otlačené nožičky. Dieťa je šatkou dostatočne podopierané.

Zvláštnosti: označený stred, obšité okraje, zastrihnuté cípy

Hodnotenie: 9,5 bodu

Katka – táto šatka pôsobí zvláštne, je troška iná, ako ostatné šatky, možno je to vzorom, možno typom tkania, v každom prípade pôsobí troška extra  a zároveň príjemne elegantne. Materiál je mäkký, poddajný, pružný, pritom troška hrubší a dosť pevný, dieťatko nesie ozaj pevne. Troška menej kĺže, čo som ocenila pri viazaní jednovtstvových úväzov. Najepšie sa mi nosilo v kapse s krížom a batohu,to som ani necítila, že mám na sebe šatku. Troška ma miatlo,že lemy neboli farebne odlíšené, tak sa ľahko prekrútila. Nedokonalosti viazania odpúšťa s prehľadom a pomáha viazaniu. Netlačila ani mňa, ani dieťa. Na moju výšku bola veľkosť 6 fakt dlhá, tak som sa niekedy zamotala, ale napriek tomu sa šatka nosila veľmi dobre.
Je to najpríjemnejšia a najpohodlnejšia šatka akou som kedy nosila. Som presvedčená, že v šatke sa pohodlne nosí malinké bábo, ako aj väčšie dietko.Pre mňa je indio favoritom.

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 10 bodov, pohodlnosť nosenia 10 bodov
 
Dagmar – ešte netestovala

 

Storchenwiege pruhy 4,1 m    nahor

Zuzka – Uli je na z na dotyk veľmi príjemnej látky, ktorá pôsobí pevnejšie ako LEO. Je hustejšie tkaná, mäkká, pružná, vzdušná. Vhodná na všetky obdobia, teplá ale i chladné. Materiál sa prispôsobí sa telu matky a dieťaťa.

Šatka sa dobre viaže, pri uťahovaní nereže, netlačí na ramenách. Nemala som pocit, že mám veľa materiálu v rukách. Uzol sa viazal veľmi pohodlne. Uli je tak isto ako Leo šatka tolerantná k nedokonalos­tiam úväzu.

Šatka po uviazaní mierne povolí, celkovo sa v nej výborne nosilo a cítili sme sa veľmi pohodlne. Vhodná na dlhšie nosenie. Zo všetkých šatiek, ktoré som zatiaľ nosila by som ju označila ako dieťa najlepšie podporujúcu/po­dopierajúcu. Dĺžka šatky mi bola akurát.

Zvláštnosti: obšité okraje, označený stred, zostrihnuté cípy

Hodnotenie: 10 bodov

Katka -  ešte netestovala

Dagmar – Ulli – prvý dojem – Výborná farebná kombinácia, netreba sa báť ružovej a fialovej, je v nej nenásilná, nekrikľavá, je decentne pekná – dojem nosením ešte zosilnel, inak môj favorit medzi Storch pruhmi, resp. medzi Storch vôbec.

Storch patrí medzi pevnejšie látky, veľmi podobná s Katjou,. Je výborná , príjemne sa s ňou viaže, žiadne naťahovačky pri doťahovaní. Aj začiatočník s ňou musí dobre naviazať. Je to šatka ,ktorá tiež nepatrí k najtenším, a nie je ani zbytočne hrubá. Absolvovali sme napríklad 1,5 hod. výlet v lese, malý Juraj vtedy 8,5 kilový v batohu na chrbte -v pohodlí mohol sledovať stromčeky a všetko naokolo ,čo viedlo k obojstrannej spokojnosti ,nemala som žiaden nepríjemný pocit, doslova som si vychutnávala , že ma nič neťahá, netlačí, a dieťa v pohode .

Napriek veľkej spokojnosti opäť dávam 9,5 b – presne z toho istého dôvodu ako pri Katji (10b pre Didymos žakár Paul , Didymos Indio limitovaná edícia

Hodnotenie : 9,5 b

 

 

Storchenwiege Leo 4,1 m     nahor

Zuzka -táto šatka je veľmi príjemná na dotyk i na pohľad. Je mäkká, pružná, vzdušná, hrubšia (nie je tkaná veľmi husto a tým pôsobí hrubšie, podobne ako Didymos INDIO). Šatka je vhodná na chladnejšie dni ale i keď je príjemne teplo. Šatka s prispôsobí telu matky aj dieťaťa.

Šatka sa ľahko viaže. Pri uťahovaní sa mi nezarezávala do ramien a ani netlačila na ramenách. Nemala som pocit, že mám rukách príliš veľa látky. Pružnosť látky uľahčuje viazanie. Leo je šatka, ktorá je veľmi tolerantná k nedokonalos­tiam úväzu.

Po uviazaní veľmi mierne povolí, celkovo som sa cítila veľmi pohodlne. Vhodná na dlhšie nosenie. Nemala som pocit, že mám na ramenách veľa látky. Dĺžka šatky mi bola akurát. Dieťa je v tejto šatke vhodne podopierané.

Zvláštnosti: označený stred, obšité kraje, zostrihnuté cípy

Hodnotenie: 9,5 bodu

Katka -  šatka má príjemný, elegantný vzhľad, pred prvým vypraním pôsobí troška hrubšie, čo sa už po vypraní a nosením skoro zmení, šatka zmäkne a zjemnie, používaním sa stáva stále poddajnejšou, používaním je šatka krajšia, príjemnejšia, mám pocit, že aj pružnejšia a a lepšie sa s ňou viaže. Vôbec ju netreba žehliť, keď zostane pokrčená ležať, behom poobedia sa pekne vystrie. Materiál je na dotyk príjemný, mäkký a pružný. Táto šatka je pri viazaní kĺže tak akurát, voči nedokonalostiam úväzov je veľmi tolerantná   (sama som sa na nej učila viazať úväzy, človek má veľmi skoro pocit, že sa všetko rýchlo naučil ), príjemne pruží, nezrovnalosti sa jednoducho doťahujú a naprávajú. Leo je šatka príjemná aj pre dieťatko, netlačí, nereže, je mäkká, troška hrubšia ako LaRae. Skúšala som s ňou všetky úväzy a nemôžem povedať, že by mi pre niektorý nevyhovovala. Snáď jediný moment, kedy by som ju vymenila za inú – vzdušnejšiu by bolo počas horúcich letných dní.
Táto šatka je aj vzhľadom k výhodnej cene mojím absolútnym favoritom.
Návody na nosenie sú jasné, jednoduché a dostačujúce.

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 10 bodov, pohodlnosť nosenia 10 bodov

Dagmar – prvý dojem – veľmi pekná modrá, ale keďže mám radšej rôznofarebné šatky alebo žakáry, medzi Storchami by u mňa vyhrala Ulli (poprípade Albert alebo Anna).

Viaže sa s ňou dobre, viac-menej obdobne ako so Storch pruhmi. Netlačí, neťahá, dobre drží dieťa – čo je typické pre všetky Storchy. V podstate je dobré, keď si pri nosení ani neuvedomujete, že nosíte – je to známka pohodlného naviazania a Leo tento komfort poskytuje. Je príjemná na dotyk, celkovo pôsobí príjemne.

Pri porovnaní medzi Storch pruhmi a Storch Leo tu ide len o to, kto má aký vkus a aká sa mu viac páči.

Hodnotenie : 9 b

 

 

Hoppediz Nairobi 4,6 m     nahor

Zuzka -  šatka Hoppediz Nairobi je husto tkaná, pružná a na dotyk príjemná šatka. Je vhodnejšia na chladnejšie dni, pretože patrí k tým hrubším šatkám, ale ja som ju nosila i počas horúčav a keďže je dostatočne vzdušná, nepotili sme sa.

Šatky Hoppediz sú asi o 6 cm širšie ako je štandard (šatka je tým aj ťažšia), čo mne spôsobovalo mierne nepohodlie pri viazaní, pretože som mala viac látky, ktorá je okrem toho ešte aj hrubšia, v rukách. Tiež som mala viac látky na ramenách, čo ale nebol problém. Šírka šatky mi tiež trochu vadila keď som potrebovala roztiahnuť šatku cez chrbát dieťaťa, pretože sa tam vrstvila. Šatka ale pri viazaní nereže, netlačí a nosením takmer nepovoľuje. V konečnom dôsledku je šatka pohodlná, dostatočne podopiera dieťa a keď si zvyknete na to, že je širšia, budete určite spokojný. Vhodná na dlhšie nosenie. Je tiež tolerantná k nedokonalostiam úväzu. Šatka je dosť dlhá, stačila by mi aj kratšia.

Zvláštnosti: Obšité okraje, označený stred, zostrihnuté cípy, vrecko z suchým zipsom na jednom konci šatky, šatka je cca 6 cm širšia ako je štandard

Hodnotenie: 8,5 bodu

Katka -  šatka príjemne mäkká, pritom je šatkou z tých silnejších, pruží veľmi dobre, úväzy nepovoľujú, netlačia a predpokladám, že sa v nej dobre nosia aj ťažšie deti. Pôsobí elegantne, hoci Nairobi je pestrá, výber farebných možností a vzorov je skutočne u týchto šatiek bohatý. Materiál je príjemný na dotyk, taká jemná, aj keď hrubšia látka.
Chvíľku mi trvalo, kým som si zvykla na tú šírku, pri viazaní som mala v rukách viac látky a bolo to vidieť aj na úväzoch, troška som sa ponamáhala, kým som pri mojej výške 158cm uviazala toľko látky (dĺžka 4,6m). Kvôli tej hrúbke asi nebude najvhodnejšia na horúce leto, ale zasa o to lepšia na chladnejšie dni a ťažšie bábo. U tejto šatky ma prvýkrát napadlo aj jej iné využitie (deka, prikrývka a pod.). Viazala sa dobre, problém s povoľovaním nebol, keď som  dotiahla, netlačila. Aj jednoduché úväzy sa viazali dobre, možno aj preto, že až tak nekĺzala a dobre pružila. Troška mi vadilo,že tie uzly boli také troška väčšie , ako som zvyknutá.
Výhodou je,že lemy šatky sú farebne odlíšené a naznačený stred, čo uľahčí orientáciu pri viazaní. Cena šatky je v pomere k jej kvalite skutočne veľmi výhodná.

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 9 bodov, pohodlnosť nosenia 8 bodov

Dagmar – prvý dojem krásna šatka, ale hrubá. Táto šatka je veľmi veľmi krásna, živé farby, veľa ľudí upútala, pochválili ju, ale pre „šatkárky“, ktoré sú zvyknuté na Didymosy alebo Storchy pôsobí Hoppediz mohutne. Nosí sa dobre, viaže sa dobre, len jej cítim na sebe viac, než keď mám bezkonkurenčné Didymosy a Storchy .Ale komu nevadí kopec látky na sebe, v pohode – nič nepokazí. Mne trochu vadili veľké uzly, v zime by asi trčali pod kabátom. Výhodou je to, že pôsobí nezničiteľne, aj keď v ruksaku vám zaberie kúsok toho miestečka. Ale výborne sa dá využiť aj na iné účely napríklad na party vonku ako krásna deka a pod. Vďaka veľkému množstvu designov je problém si vybrať, keby som vyberala Hoppediz, sama by som sa nevedela rozhodnúť, očarilo ma viac designov. Vadilo mi, že je malý výber dľžok, ale pri takej dobrej cene by som si ju jednoducho skrátila, ak by som chcela kratšiu. Väčšia šírka mi nevadila, skôr vyhovovala, nemala som problém s tým naviazať, len tým, že je širšia pridáva na už aj tak vyššej váhe.

Videla som naživo aj Dublin – je veľmi krásny a farebne zodpovedá skôr obrázku, ktorý vidno po rozkliknutí základnej ponuky na tejto stránke v sekcii Hoppediz – tam, kde je ukážka naviazania s bábätkom.

Hodnotenie : 7 b


 

Ellaroo La Rae 5 m     nahor

 

Zuzka – šatka je z tenšej husto tkanej pružnej látky, vhodná hlavne ne teplejšie obdobie ale i na jar a jeseň. Vzdušná a príjemná na dotyk. V porovnaní s mojou vlastnou šatkou Ellarool Christiane je trochu drsnejšia na dotyk, čo je podľa mňa dôsledkom farbenia. Látka priľne k telu matky a dieťaťa. Potili sme sa len mierne.

Šatka sa ľahko viaže, pri uťahovaní reže len mierne. Viazanie uzla je uľahčené tým, že nemáte v rukách a ani na ramenách veľa látky. Dôležité venovať pozornosť úväzu, šatka nie je veľmi tolerantná k nedokonalostiam úväzu.
Úväzy je vhodné viazať na pevno, šatka mierne povolí, ale nie je nutné doťahovanie. Pri dlhom nosení ma mierne tlačila na ramenách. Šatka je pre mňa dlhá, ale táto dĺžka je vhodná pre môjho manžela (182cm, 88kg). Dieťa je dostatočné šatkou podopierané, má mierne otlačené nožičky.

Zvláštnosti: nemá označený stred, nemá obšité kraje, konce nie sú zastrihnuté, na koncoch sú strapce

Hodnotenie: 7,5 bodu

Katka – na pohľad príjemná šatka, človek má pocit, že sa stačí na ňu pozerať a hneď má veselšiu náladu. Oproti Storchenwiege-Leo je tenšia, nič to však nemení na jej pevnosti. Materiál je mäkký, látka je padavá, poddajná, v rukách má človek menej látky (chvíľku som si na to zvykala, ale potom to bolo celkom príjemné). Šatka je vzdušná, hodí sa pre letné dni, môj synček v nej v pohode vydržal aj tri hodinky spať, ani sa toľko nepotil (ani ja). Viazanie išlo v pohode, problémy som mala s úväzmi, ktoré som robila priamo s dieťatkom na rukách (kríž s kapsou vo vnútri a klokan), to sa dosť kĺzala. Takéto uväzovanie je samo o sebe troška náročné na zručnosť a neskôr som musela doťahovať a naprávať pevnosť úväzu, šatka pružila menej ale pri nosení už potom nepovoľovala. Bola pohodlná, no v porovnaní s inými šatkami, trocha tlačila aj mňa, aj dieťatko. 

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 7 bodov, pohodlnosť nosenia 6 bodov

Dagmar – prvý dojem -  zaujímavá, dýcha na vás Mexiko (aj keď sú Guatemalské :-) ). Na dotyk je drsnejšia.

Pri viazaní sme už museli byť trpezlivejší a hlavne obratnejší, šatka si vyžaduje presné doťahovanie, dá sa s ňou dobre naviazať, ale už to nie je ten komfort ako s Didymosom alebo Storchom, ktoré sa po vás priam kľžu. Nosenie v šatke je spočiatku bezproblémové, ale po dlhšom nosení šatku cítiť na ramenách. Čo sa týka designu, kto má rád farby strednej Ameriky, príde si na svoje.

Perie sa len na 40st , väčšinou sa dajú šatky prať aj na 60st, čo považujem za výhodu u iných šatiek.

Hodnotenie : 4 b

 

Šanami Orange 4,7 m      nahor

Zuzka -  šatka z príjemného materiálu, ktorý je príjemný na dotyk, mäkký a vzdušný. Šatka sa podľa mňa hodí skôr na teplé obdobia ako na chladnejšie. Viazala sa celkom dobre, ale pri uťahovaní sa mierne zarezávala do ramien, chýbalo mi trochu viac pružnosti. Uzol sa viazal dobre. Šatka neodpustí väčšie nedokonalosti úväzu, preto je potrebné dbať na to pri viazaní.

Pri dlhšom nosení ma tlačili ramená, šatka málo pružila (obšité okraje v tomto prípade povolili po uviazaní len nebadane). Dostatočne podopierala dieťa. Dĺžka šatky akurát.

Zvláštnosti: obšité okraje, zostrihnuté cípy

Hodnotenie: 7 bodov

Katka - táto šatka má prekrásnu farbu, na prvý pohľad a dotyk mi troška pripomenula paradiso, keď som však viazala, rozdiel bol markantný. Šatka je zo stredne tenkých, je mäkká (bola už zanosená, je možné, že ako nová je troška tvrdšia), poddajná a zároveň pevná – oproti Amazonas Paradiso, kde som mala pocit, že musím veľmi pevne viazať a starostlivo rozkladať látku.Úväzy nepovoľovali, hoci doťahovanie a napravovanie niekedy komplikovanejšie, látka troška odstávala. Ale to bolo len keď sa dietko mätalo. Šatka taktiež pružila dobre, v porovnaní s Didymos alebo Storchenwiege menej, aj tak som s úväzmi nemala problém. Látka kĺzala tak akurát, dokonca aj jednoduché úväzy sa mi viazali ľahko a nekĺzali sa. Otázkou by bolo, ako by sa nosilo v nej aj  ťažšie dieťatko. Celkovo musím povedať, že táto šatka je skutočne veľmi dobrý pomer cena/výkon.
Návody priložené k šatke spolu s komentárom a informáciami o nosení sú dostačujúce, jednoznačné, človek sa podľa nich ľahko orientuje.

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 8 bodov, pohodlnosť nosenia 8 bodov 

Dagmar – prvý dojem – krásna svieža oranžová kombinácia, ale trochu pevnejšia látka.

Táto šatka mi pripomínala na prvý dojem Hoppediz Nairobi svojou farebnosťou, mala som však vedľa seba Šanami aj Hoppediz a na dotyk je Šanami drsnejšia ,zatiaľ čo Hoppediz je jemnejšia a príjemnejšia na dotyk, ale keď nevidíte obe naraz, tak pôsobí Šanami príjemne. Hopp. je zase silnejšia čo do hrúbky. Zatiaľ čo Šanami je zase ľahšia .

Viazanie so Šanami nie je tak komfortné ako s Didymos šatkami , nekĺže sa až tak, trošku ťažšie sa s ňou doťahuje –viazala som skoro 10 kilové dieťa. Keď je však už naviazaná do kríža s kapsou , nosí sa s ňou dobre, pevne držal malému chrbátik a výhodou je, že je v podstate ľahká , avšak v batohu na chrbte ma po čase trochu ťahala.

Hodnotenie : 7 b
 

 

Amazonas Paradiso 4,5 m     nahor

Zuzka -  šatka je z na dotyk príjemnej tenkej látky, ktorá je aj veľmi ľahká. Materiálovo vhodná hlavne na leto. Mala som pocit, že napriek tomu, že je taká tenká málo dýchala, malý aj ja sme boli spotení. Šatka je pružná a priľne na telo dieťaťa.

Šatka sa celkom ľahko viazala, ale zarezávala sa (spravidla čím tenšia šatka, tým viac reže a zarezáva sa). Ľahko sa viazal aj uzol, v rukách som nemala veľa látky. Pri viazaní bolo nutné venovať pozornosť uťahovaniu šatky, neodpustí nedokonalosti úväzu.

Pri nosení šatka dosť povolí, treba doťahovať. Podľa mňa bolo dieťa touto šatkou slabo podopierané. Pri dlhšom nosení ma boleli ramená. Dĺžka šatky sa mi hodila. Oliver mal veľmi otlačené nožičky.

Zvláštnosti: nemá označený stred, má obšité kraje, zostrihnuté konce (zbytočne dlhé).

Hodnotenie: 5,5 bodu

Katka -  šatka má veselé farby, je pomerne tenká, na dotyk je mäkká, hladká. Prvé pokusy viazať boli celkom úspešné, neskôr ale dlhším nosením sa ukázalo, že šatka akoby povolí – teda dieťatko sa troška „prepadlo“ – bolo nižšie, ako pôvodne uviazané, čo som trocha cítila na chrbte. Mám pocit,že to mohlo byť spôsobené kombináciou pružnosti a tenkosti šatky. Pevnejšie uviazanie bolo zasa problematickejšie, dieťatko bolo náročnejšie do úväzu dosťať a lemy tlačili. Pri viazaní som si všimla, že šatka kĺže viac, čím troška komplikuje viazanie. Vcelku bola pre mňa najmenej pohodlná na nosenie so všetkých šatiek doteraz (najmä kvôli tým prepadom a tej kĺzavosti). Inak na leto veľmi vhodná. Návody sú zrozumiteľné, kresby jasné, možno by mohli obsahovať viac úväzov.

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 6,5 bodov, pohodlnosť nosenia 5 bodov

Dagmar – testovanie neprebehlo na šatke Paradiso, ale na šatke Lollipop – tiež Guatemalská Amazonas.

Prvý dojem – krásna svieža a živá šatka, kto má rád farebnú šatku, tak táto je veľmi pekne zladená.

Viazanie – nekĺže sa až tak, ale uviaže sa s ňou bez problémov –viazala som 10 kilové dieťa.

Nosenie v Lollipop a predpokladám, že so všetkými Guatemalským šatkami Amazonas je skôr na menej ťažšie deti. Šatka málo pruží. Po naviazaní toho nášho 10kilového chlapa už po 5 – 10 minútach som cítila na ramenách váhu ako v jednoduchom kríži ,tak aj v batohu. Pravdepodobne to spôsobila nedokonalá pružnosť , ktorá by dopomohla k rozloženiu váhy .Šatka patrí k tenkým ,ale to nebol jediný dôvod spomínaného ťahania na ramenách ,pretože Didymos žakár kosoštvorce sú tiež tenké šatky, ale o nejakom ťahaní na ramenách nemôže byť ani reč.

Hodnotenie : 6b

 

Amazonas Brasil Melon 4,5 m      nahor

Zuzka - šatka pôsobí na prvý pohľad a dotyk veľmi hrubo a masívne. Prekvapivo dobre sa viazala, ukázala sa ako pružná, vzdušná i keď trochu ťažká šatka. Vhodná hlavne na chladné dni. Nie je veľmi husto tkaná a preto dobre dýchala. Šatka, kvôli hrúbke nepriľnula veľmi k telu dieťaťa, ale nepociťovala som to ako nedostatok.

Celkom dobre sa viazala, nerezala pri uťahovaní, ale v rukách som mala veľa látky, čo bolo trochu nemotorné, hlavne pri viazaní samotného uzla. Celkom tolerantná k nedokonalos­tiam úväzu.

Šatka po uviazaní povolí len veľmi mierne. Na ramenách netlačí, aj napriek väčšiemu množstvu látky v porovnaní s inými šatkami. Vhodná na dlhšie nosenie. Dieťa je šatkou dostatočne podopierané. Ako najväčší nedostatok som vnímala veľmi dlhé cípy, ktoré boli podľa mňa zbytočne zostrihnuté na úkor dĺžky šatky, čím som mala problém uviazať uzol. Chýbalo mi cca 10 cm na pohodlné uviazanie šatky.

Zvláštnosti: označený stred, obšité kraje, zostrihnuté cípy

Hodnotenie: 7 bodov

Katka -  táto šatka ma veľmi milo prekvapila: netreba určite dať na prvý dojem a už vôbec nie na vizuálny. Šatka je najhrubšou, akú som kedy mala v rukách, pôsobí dekovito, materiál je mäkký, chlpatý, ale aj pevný a poddajný. V rukách som mala dosť veľa látky, keď som viazala, bol to nezvyk, ale o to viac som bola prekvapená, ako dobre sa v nej nosilo. bola veľmi pohodlná, poddajná, odpustila mi každú nedokonalosť v úväze, netlačila, takže môj následný dojem bol fakt príjemný. Všetky úväzy išli pohodlne, myslím, že najlepšie sa mi viazal batoh, zo všetkých batohov predtým. Látka moc nekĺže, iba tak akurát. Veľmi nápomocný bol pásik v strede šatky, myslím, že aj farebne bola v pohode. Jediné, čo by mohlo hovoriť v jej neprospech je jej hrúbka a teda dosť náročné používanie v letných mesiacoch  a tak troška aj vzhľad, lebo nepôsobí veľmi elegantne, ako iné šatky (storch – Leo, Didymos, Hoppediz).

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 7 bodov, pohodlnosť nosenia 8 bodov

Dagmar – prvý dojem – zvláštna farba, príjemná na dotyk, závan južnej Ameriky, ale masívnejšia.

Táto šatka ma milo prekvapila, napriek masívnosti sa viaže s ňou dobre, bez problémov, nosí sa s ňou príjemne, nekrčí sa. Čo sa týka dizajnu – žlté pruhy sú vlastne striedajúce sa žlté a modré vlnky, čo sa javilo sprvu zvláštne, ale po dlhšom nosení zaujímavé. Vadil mi ale pásik označujúci stred, pretože sa ťahal celou šírkou šatky – stačilo by pár cm.

Je to trošku taká „prehozová“ látka, pri viazaní robí trošku väčšie uzly , čo mi ale nevadí, vtedy viažem raz (nie dvojitý uzol) a látka napriek tomu nepovolila. Pri úväze batoh na chrbáte som mala pod pažami viac látky ako pri tých luxusnejších šatkách, ale nejako extra mi to nevadilo, pretože sa s ňou batoh nosí veľmi príjemne.Šatka pôsobí vzdušne, ale testovanie prebiehalo v zime, takže som si jej vzdušnosť nemohla v lete overiť.

Keďže som testovala Melon , čo je brazílska Amazonas, bolo by zaujímavé testovať nejakú guatemalskú Amazonas – tie sú že vraj tenšie, a ak je medzi nimi rozdiel len v hrúbke, tak musia byť veľmi príjemné.

Hodnotenie : 7,5 b

 

Medley Hawaii 5 m       nahor

Zuzka -  šatka Hawai je na dotyk mäkká, celkom príjemná. Nie je to tkaná šatka, ale šitá z bežne dostupnej látky, čo je na úkor pružnosti šatky. Je vhodná na teplejšie dni, je z tenkého vzdušného materiálu.

Šatka sa celkom dobre viazala. Pri uťahovaní sa zarezávala do ramien, čo je dôsledkom veľmi slabej pružnosti. V rukách som nemala veľa látky, samotný uzol sa viazal dobre. Šatka neodpustí žiadne nedokonalosti úväzu.

Po uviazaní šatka takmer nepovolí, nenosilo sa mi v nej dobre, cítila som sa spútaná, keďže šatka nepruží a mala som pocit, že sa neprispôsobila ani mne ani Oliverovi. Dieťa bolo dostatočne podopreté. Dĺžka mi bola akurát.

Zvláštnosti: obšité okraje, zostrihnuté cípy

Hodnotenie: 4

Katka – Šatka pôsobí na prvý dojem príjemne, mäkko, bola zanosená, tak som očakávala, že bude pohodlnejšia ako úplne nová. Farba bola na môj vkusdosť krikľavá, materiál menej pružný, nie veľmi poddajný a tenší. Však viazanie bolo troška trápením pre mňa aj pre bábo. Keďže nepružilaskoro vôbec, mala som pocit, že musím viazať veľmi starostlivo, aby netlačila. aj napriek tomu som po chvíľke mala pocit nepohodlnosti -šatka tlačila na ramenách, zarezávala sa do nožičiek. úprava už uviazaného úväzu bola dosť problematická. ak, tak potom nanovo previazať :((. v porovnaní s inými šatkami je táto sklam aním.

Hod­notenie: celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 5 bodov, pohodlnosť nosenia 4 body

Dagmar – prvý dojem – klasická látka veľmi ostrej farby.

Je to kus jednofarebnej látky, na ktorej sú na koncoch a v strede našité kusy pásikavej a tým je látka na tom mieste zdvojená. Látka nemá žiadnu pružnosť – to sa odzrkadlilo aj v tom, že keď som naviazala do batohu, mala som pocit neistoty a zadoček dieťatka sa pomaly vyšmykával, ale v úväzoch –kríž s kapsou, klokanka sa nosilo v podstate bez problémov, akurát sa nepohodlne s ňou viaže a po čase nosenia ma trochu ťahalo na ramenách – podobne ako s tkanou Medley. Svoju úlohu šatky – nosiča ale spľňa (vpredu),len nemôže byť reč o nejakom komforte.

Hodnotenie : 3,5b

 

 

Medley „tkaná“ 5 m       nahor

Zuzka -  ešte netestovala

Katka – nová šatka je dosť tvrdá na pohmat, nosením troška zmäkne, nie moc, čo jej, žiaľ nepridá ani na pružnosti. je pomerne hrubá. Najväčšie problémy pri viazaní mi robilo, že bola nepružná, nepoddajná, musela som viazať opratrne, presne (kým som sa „doviazala“ aj som sa riadne natrápila) a aj tak som mala pocit, že úväz nieje správny. Šatka nekĺže skoro vôbec, preto ani nepomáha viazaniu. Dieťatko síce podopiera dostatočne, ale žiadne nedokonalosti vo viazaní netoleruje. Bola dosť nepohodlná pre mňa aj pre bábo, tlačila, zväzovala. Navyše sme sa v nej začali dosť skoro potiť.

Hod­notenie: celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 5 bodov, pohodlnosť nosenia 3,5 bodov

Dagmar – prvý dojem – pripomína mi našu panamu na krížikové vyšívanie. Farba pre mňa nevýrazná.

Táto látka je nepružná, čo sa odzrkadlilo na viazaní, nekľže sa a treba sa s ňou trošku potrápiť, keď je ale už naviazaná, svoju úlohu nosiča splní a dá sa s ňou vpredu nosiť (klokanka, kríž s kapsou..). Po dlhšom čase ju ale bolo cítiť na ramenách. Keď som naviazala vzadu do batohu, mala som trochu nepríjemný pocit neistoty, že sa dieťa vyšmykne – pravdepodobne pre jej nepružnosť. Tiež sa s touto šatkou zle úväz napráva. Takže ak sa na chrbte dieťa vyšmykáva, odporúčam radšej previazať znovu. Výhodou tejto šatky je, že je ľahká, nemáte pocit ,že Vás ťaží hrubá látka. Nevýhodou je ,že sa veľmi krčí a treba ju prať na 40st.

Hodnotenie : 3,5b

 

 

Elastické šatky

Moby 5,5 m       nahor

Zuzka – šatka Moby je z pružného/elas­tického mäkkého veľmi príjemného materiálu. Dokonale sa prispôsobí telu matky a dieťaťa.

Pri viazaní vôbec nereže, netlačí. Uzol sa dobre viaže, v rukách som nemala veľa látky. Pre malé bábätká a najmä pre novorodencov je absolútne perfektná. Pri väčšom dieťati, ktoré je už pohyblivé vrtí sa, (Oliver, 9 kg) látka skĺzava z chrbátika. Aby bolo dieťa dostatočne podopreté, je dobré aby bola šatka vždy viazaná na tri vrstvy, hlavne, keď už je dieťa väčšie. Odporúčam viazať kríž s kapsou.

Zvláštnosti: nemá obšité okraje, označený stred, je veľmi dlhá

Katka -  táto šatka je vyrobená z elastického, troška hrubšieho, mäkkého materiálu. Lemy endlované, preto aj nie úplne pevné, ako u iných šatiek.Preto je aj doťahovanie troška iné: úväzy je treba urobiť pevnejšie. Nevadí to, lebo dieťatko ani mamu táto šatka netlačí. Napriek tomu, že šatka je elastická, nedochádzalo k tomu, že by sa mi bábo v úväze posunulo dole, a tak viac zaťažilo chrbát. Naopak, úväzy držali dobre, látka sa nešmýkala, aj keď som si to pri pohľade na šatku myslela. Všetky úväzy sa viazali dobre, moje dieťatko sa cítilo v šatke dobre, napriek tomu, že je dosť živé, rado sa mrví, na úväze sa to neukázalo nijako. Táto šatka veľmi dobre toleruje nedokonalosti viazania. Možno z opatrnosti som svojho 8 kilového syna viazala iba do zložitejších úväzov (kapsa s krížom, kríž, kapsa dnu), aby mi náhodou nevypadol. Možnou nevýhodou tejto šatky je, že je určená pre menšie (ľahšie) deti (nedonosené a novorodeniatka a deti do 8kg, hoci si viem predstaviť nosiť v nej aj väčšie bábo – látka je dostatočne pevná. 

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 7 bodov, pohodlnosť nosenia 8 bodov 

Dagmar – príjemná na dotyk, bohužial sú len jednofarebné. Moby ale poskytuje také farby, pri ktorých mi tá jednofarebnosť nevadí a vedela by som si vybrať – naživo som videla len červenú a ja – čo červenú nemusím, som bola spokojná  a láka ma vidieť oranžovú, modrú a obe zelené.

Po naviazaní ma Moby veľmi príjemne prekvapila. Tým , že pôsobí ako kus látky (ako na hrubšie legíny) a nevidno na prvý pohľad štruktúru, na akú sme zvyknutí pri Didymosoch, Storchoch a pod., som čakala nejakú napodobeninu. A bála som sa toho, že je pružná. Myslím ale, že jej pružnosť je akurátna. Po naviazaní som mala pocit istoty a chodilo sa mi v pohode, neťahala, nebola ťažká.

Aj keď je to asi šatka najvhodnejšia pre malé bábätká,  nemala som problém ani s tým našim 8,5 kilovým mackom. Jediným nie veľmi problémovým mínusom bolo, že pri takýchto ťažších deťoch sa občas okraj vyšmykoval pri viazaní (okraje nie sú obšité), ale testovala som ju v čase, keď som už mala skúsenosti s viazaním, tak som to vedela podchytiť – stačí sa sústrediť na ťahanie okrajov (len u väčších detí). Preto ma nelákalo viazať s ňou batoh na chrbát.

Hodnotenie : 8 b

 

MaM ECO 5 m       nahor

Zuzka – šatka Mam Eco je pružného/elas­tického materiálu, ktorý je veľmi príjemný na dotyk. Dokonale sa prispôsobila telu matky aj dieťaťa.

Zvláštnosťou šatky je že je podstatne užšia ako je štandard, čo ale vôbec nevadilo ako pri viazaní, tak ani pri samotnom nosení. Šatka sa dobre viazala, netlačila, v rukách som nemala nadbytok látky. Pre dostatočné podoprenie dieťaťa je vhodné, aby bola šatka vždy viazaná na tri vrstvy, hlavne ak je dieťa väčšie. Šatka ma obšité okraje, preto je pri viazaní potrebné odhadnúť pevnosť utiahnutia, aby príliš napäté kraje elastickej šatky netlačili.

Zvláštnosti: podstatne užšia ako je štandard, obšité okraje

Katka -  šatka je vyrobená z veľmi príjemného, pružného  a pozdĺžne pevného materiálu, dá sa prirovnať k úpletu, ktorý je síce trocha pružný, ale zároveň pevný. Je jemná, tenká a priedušná, určite vhodná aj na teplé dni. Napriek tomu, že je tak tenká, pri viazaní drží až prekvapivo pevne, možno práve preto, lebo pruží do šikma. Všetky úväzy sa viazali veľmi dobre, šatka nekĺže a odpustí aj nešikovnosť viazateľa. Tým, že je elastická, netlačí ani dieťatko, ani toho, kto nosí, ľahko dovolí aj úpravy na tele. Jemná potlač v strede šatky pomáha pri orientácii viazania. K šatke sú pribalené aj topánočky a čiapka pre dieťatko vyrobené z tej istej látky v zhodnej farbe ako šatka. Oba tieto doplnky pôsobia rozkošne, ako pridaná hodnota je to vynikajúci nápad.
Oproti šatke Moby je táto šatka oveľa tenšia a akoby svižnejšia v pružení. Pre mňa sa táto šatka stala ďalším favoritom a jej cena spolu s darčekom sú iba k jej dobru.
Návody priložené k šatke boli dostačujúce, možno by som vytkla, že obsahujú úväz , ktorý je pre dieťatko nevhodný – teda čelom od matky s nožičkami spustenými dole.

Hodnotenie:  celkové (vzhľad + pohodlnosť nosenia + uväzovanie) 10 bodov, pohodlnosť nosenia 10 bodov 

Dagmar – ešte netestovala


Aktuality
Prinášame Vám šatky obľúbenej značky...Ak bude zima ako v \"ruskej rozprávke\", všade kopec snehu, ľadu, s touto bundou určite nezamrznete...
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár