Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

Nosenie predčasne narodených detí

Predčasne narodené deti a deti z rôznymi zdravotnými problémami majú často odlišné potreby v porovnaní s ostatnými deťmi. Tieto deti museli z nejakého dôvodu predčasne opustiť bezpečné a teplé prostredie v brušku a toto obdobie si potrebujú nahradiť. Potrebujú týždne, ba aj mesiace intenzívnej starostlivosti.

Neonatológovia v Južnej Amerike zistili zaujímavú skutočnosť. Niektoré tamojšie nemocnice nemali dostatočné vybavenie, aby mohli zabezpečiť potrebnú starostlivosť o predčasne narodené deti. Preto techniku nahradili mamy. Detičky, ktoré už nepotrebovali kyslík a infúznu terapiu dali k ich mamám, bábo bolo schované podobne ako klokanča. Metóda sa nazýva klokankovanie a jej používaním zaznamenali obrovské úspechy v starostlivosti o predčasne narodené bábätká.

Výskumy potvrdili, že tieto bábätká prospievali lepšie ako ich spolubojovníci v inkubátoroch. Detičky, ktoré mali v blízkosti svoju mamu si častejšie vyžadovali dojčenie, teplo mamy zohrievalo malé bábätko, pohyby mamy ho upokojovali, bábätko mohlo svoju energiu namiesto plakania využiť lepšie – na priberanie a rast. Dýchacie pohyby mamy stimulovali dýchanie bábätka, tieto bábätká mali zaznamenaný nižší výskyt zástavy dýchania. Mamičky svoje deti mali neustále na očiach a nahradili tak akýkoľvek monitor dýchania.

Nosenie je pre tieto deti obrovským prínosom, pomáha im napredovat vo vývoji, či už telesnom alebo duševnom. Okrem materského mlieka je to to najlepšie, čo môžete svojmu dieťatku poskytnúť.


Aktuality
Čo dať na nôžky dieťaťu v zime? No predsa toto...Hľadáte nosič pre Vaše bábätko? Nosič Moby Aria je tým pravým, je vhodný od narodenia, da sa prispôsobiť menšiemu i väčšiemu dieťaťu, odvetrávací panel pripevnený gombíkmi umožňuje prúdenie vzduchu okolo bábätka, nosenie vpredu, vzadu a na boku.
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár