Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

Ako si vybrať ten pravý nosič

Na začiatku je rozhodnutie nosiť svoje dieťa. Položte si niekoľko otázok:

1. Aké staré je moje dieťa?

2. Ako často ho budem nosiť?

3. Koľko peňazí môžem investovať?

4. Budem nosiť len ja alebo aj partner?

5. Plánujem chodiť na výlety (turistika)?

6. Chcem nosič, s ktorým sa jednoducho manipuluje?

7. Ako dlho mám v pláne dieťa nosiť, do akého veku?

 

1. Ak sa vaše dieťatko len nedávno narodilo, najvhodnejšia je babyšatka alebo ring sling. Výhodou babyšatky je jej všestrannosť, pretože do nej môžete dať dieťatko v rôznych polohách a môžete uviazať aj symetrické úvazy na obe plecia, čo sa pri babyvaku nedá. Vhodné sú nosiče Storchenwiege, Manduca, Ergo s novorodeneckou vložkou, Fidella FlyTai. Ak má vaše dieťatko viac ako 4 mesiace výber je širší – babyšatka alebo hociktorý z ponúkaných nosičov – Manduca, Ergo, Tula, Fidella FlyTai, Fusion, Kibi, Bondolino, Storchenwiege,. Položte si otázku, akú polohu vaše dieťatko obľubuje. Ak je to zvislá poloha, môžete si vybrať ktorýkoľvek z nosičov alebo šatku. Ak dieťa obľubuje najmä polohu poležiačky, tzv. kolísku, odporúčame babyšatku. Ak je vaše dieťa staršie ako 7–8 mesiacov, takisto môžete uvažovať nad šatkou alebo nosičom. Zvážte, či dieťa nie je príliš živé a či sa nechá uviazať do šatky. Viazanie šatky je síce jednoduché, ale tak ako všetko, aj viazať šatku je potrebné naučiť sa. Manipulácia s nosičmi Manduca, Ergo, Tula, Fidella FlyTai, Fusion, Kibi, Bondolino, Storchenwiege je úplne jednoduchá, zvládnete ju na prvý pokus.

2. Ak plánujete nosiť dieťatko skôr výnimočne, môžete si zvoliť akýkoľvek nosič -  babyšatka, Manduca, Ergo, Tula, Fidella FlyTai, Fusion, Kibi, Bondolino, Storchenwiege. Ak však plánujete nosiť vaše dieťatko často – napr. každý deň, je dobré premyslieť si, či vám bude vyhovovať napr. ringsling, ktorý je len na jedno plece. Ak nie ste zvyknutí nosiť svoje dieťatko, môže trvať istú dobu, kým si na nosenie v ringslingu zvyknete a môže vás pobolievať chrbát. To sa pri babyšatke nestáva, najmä ak si zvolíte symetrický úvaz na obe plecia. Takisto pri nosení v nosičoch Manduca, Ergo, Tula, Fidella FlyTai, Fusion, Kibi, Bondolino, Storchenwiege je chrbát zaťažovaný rovnomerne.

3. Ak ste limitovaní financiami a nemôžete veľa investovať odporúčame niektorú z cenovo prijateľnejších babyšatiek, prípadne ring sling. Ak limitovaní nie ste, je len na vás, čo z našej ponuky si vyberiete. Potom si stačí vybrať to, čo sa vám najviac páči a čo vám najviac vyhovuje.

4. S nosením detí mamičky spravidla nemávajú žiaden problém. Problém niekedy nastáva vtedy, keď mamina požiada otecka, aby dieťatko na chvíľu niesol on. Tatkovia dobre znášajú babyvak, pretože manipulácia s ním je jednoduchá. Šatky nosí len málo oteckov, niektorí si pri tom pripadajú „zženštilo“. Cítia sa tak trochu ako „hippies“ a nie každému z nich to vyhovuje. Preto v prípade, že chcete do nosenia zainteresovať aj vášho partnera je dobré zvážiť kúpu nosiča Manduca, Ergo, Tula, Fidella FlyTai, Fusion, Kibi, Bondolino, Storchenwiege . Tieto nosiče sú jednoduché na používanie, vyzerajú športovo a zatiaľ sme sa nestretli s oteckom, ktorý by odmietol nosiť takto svoje dieťatko. Takisto starí rodičia nemajú problém používať tieto nosiče, pretože si nimi vedia ľahko poradiť.

5. Výlety a turistika sú samostatnou kapitolou v nosení – babyvak odporúčame skôr na kratšie trasy, jednostranná záťaž môže niektorým ľuďom spôsobovať problémy s chrbtom. Babyšatka je vhodná ak máte malé bábätko, ktoré ešte nedrží samo hlavičku (pre malé dieťa je najvýhodnejšia poloha v ľahu). Nevýhodou pri použití šatky však môže byť blato alebo mokrá tráva, s tým sa v prírode stretnete často. Je dobré zvoliť taký typ úvazu, do ktorého sa bábätko jednoducho vkladá a vyberá, aby ste ho mohli prebaliť a nezašpinili si pri tom šatku. Ak zašpinenie nehrozí, môžete viazať hocijaký úväz, rozviazať a zaviazať podľa potreby. Fantastické na výlety sú nosiče Manduca, Ergo, Tula, Fidella FlyTai, Fusion, Kibi, Bondolino, Storchenwiege . Jednoduchá manipulácia, dokonalé rozloženie hmotnosti dieťatka, možnosť jednoducho dieťa vybrať a vložiť späť robia z týchto nosičov dokonalých spoločníkov pri výletoch a turistike. Vďaka ich nízkej hmotnosti (600–700 g) ich na sebe ani neucítite. Ak sa váš potomok rozhodne cupitať po vlastných nožičkách, nemusíte si nosič dávať dole, stačí ho niesť ako prázdny batoh, nijako vás to nezaťaží.

6. Ak máte malinké dieťatko a chcete niečo, s čím sa jednoducho manipuluje, vyberte si ringsling, alebo niektorý z nosičov z našej ponuky – Manducu, Storchenwiege. Ak je dieťatko väčšie, dobrá voľba je Ergo, Tula, Fusion . Viazanie šatky síce vyzerá zložito, avšak stačí niekoľko pokusov doma pred zrkadlom a ľahko to zvládnete.

7. Ak plánujete svoje dieťatko nosiť len do veku, kým začne samo chodiť, vystačíte si s ringslingom alebo babyšatkou. Väčšina mamičiek však nosí svoje deti dlhšie, najmä kvôli dobrému pocitu z nosenia svojho dieťatka. V takom prípade je dobré premyslieť si kúpu nosiča, nakoľko niektoré staršie deti sú nespokojné, keď ich mamina chce uviazať do šatky, zdá sa im, že to dlho trvá a nemajú dosť trpezlivosti. Je to väčšinou len prechodné obdobie, keď dieťa nespolupracuje, časom znova príde na to, že je to fajn a pekne vydrží, kým mamina šatku uviaže.

Ak však máte veľmi netrpezlivé dieťa a chcete ho nosiť aj naďalej, nosiče Manduca, Ergo, Tula, Fidella FlyTai, Fusion, Kibi, Bondolino, Storchenwiege sú pre vás riešením. Ak máte detičky dve alebo ich máte viac, niekedy sa oplatí mať doma babyšatku aj nosič, pretože sa stáva, že ste na výlete, jedno dieťatko sa nesie v šatke, druhé je po chvíli unavené a umrnčané a v takom prípade pomôže nosič. Väčšina detičiek, ktoré boli nosené v čase, keď sa naučia chodiť a zistia, aké je to krásne, chodiť, behať, objavovať svet, uprednostňujú behanie po vlastných pred nosením. Keď na ne doľahne únava, rady sa nechajú chvíľu niesť, aby načerpali nové sily a mohli pokračovať v objavovaní sveta. Väčšina detí až do veku 3–4 rokov sa rada nechá chvíľu niesť – keď sú choré, keď im idú zúbky, keď sú unavené, v čase príchodu na svet nového súrodenca. Nikde sa nedočítate, do akého veku je dobré dieťa nosiť. Závisí to len na vás a vašom dieťatku, prípadne na vašej vzájomnej dohode.

 

Ak máte otázky, prosím, kontaktuje nás mailom na andrea@nosime.sk alebo telefonicky na číslach 0905 573 015.


Aktuality
Nové návleky Hoppediz s nórskym vzorom v niekoľkých farbách.A máme tu ring sling od Hoppediz...
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár