Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

Ako začať s nosením

Keď prvýkrát dostanete do rúk svojho nového pomocníka – babyvak, ring sling, babyšatku, Patapum, Ergo alebo Mei Tai môžete byť dosť prekvapení. Na prvý pohľad vyzerajú netradične. Babyvak vyzerá ako veľký vak..... Babyšatka je nekonečný 5 metrový kusisko látky......ako sa dá toto namotať....... Nezľaknite sa tohoto pocitu a poďte to skúsiť.

Niekoľko odporúčaných rád na začiatok:

1. použitie svojho nosiča vyskúšajte najprv s bábikou alebo plyšovou hračkou, aby ste si nacvičili, ako sa dnu bábätko vkladá a ako sa vyberá

2. ideálne je vyskúšať si dať bábo do šatky alebo vaku vtedy, keď je spokojné, najedené a nie veľmi unavené. Ak by ste začínali nosiť nespokojné bábätko, mohlo by mať z nosenia nepríjemný pocit, v jeho reči by plač mohol znamenať: „Som nespokojný a ešte tu so mnou robíte také čudné veci…“.

3. bábätká sú ešte z pobytu v brušku zvyknuté na pohyb, preto keď si svoje bábätko dáte do nosiča, prechádzajte sa alebo sa pohupujte v bokoch, tento pohyb dieťatko upokojí

4. ak máte babyšatku, jej viazanie si kontrolujte v zrkadle, jednak sa viazanie rýchlejšie naučíte a zároveň môžete skontrolovať či máte úväz uviazaný správne

5. ak dieťatko dojčíte, môžete to vyskúšať v babyšatke , babyvaku alebo nosiči Ergo, dieťatko si tak dokáže spojiť Váš nosič s príjemným zážitkom – dojčením a skôr si na nosič zvykne 

6. odporúčame začať nosiť čím skôr, spočiatku je bábätko ešte pomerne ľahké, takže vás nosenie nebude veľmi zaťažovať. S pribúdajúcim vekom sa bude zvyšovať aj hmotnosť dieťatka. Ak začnete nosiť svoje dieťatko od narodenia, postupne si budete zvykať na zvyšujúcu sa záťaž.

7. odporúčaný čas, ktorý by dieťatko malo stráviť nosením je 4 hodiny denne. Nosenie je najlepšie striedať – nechať dieťa hrať sa na podložke alebo v postieľke, dopriať mu voľný pohyb, lezenie, sedenie a opäť ho nosiť vtedy, keď o to prejaví záujem ono samo.

8. nosenie v nosiči je oveľa jednoduchšie ako na rukách. Určite poznáte ten pocit, keď máte dieťatko na rukách a po chvíli si musíte jeho polohu upraviť, potom ruky vystriedať, máte pocit, že dieťa je stále ťažšie a ťažšie. Ak potrebujete doma niečo urobiť, nemáte voľné ruky. Ak ste na prechádzke a dieťatko odmieta byť v kočíku, zoberiete ho na ruky a musíte tlačiť prázdny kočík. Ak máte bábätko v nosiči ( babyvaku, šatke, Patapum-e) máte obe ruky voľné a nosenie Vás tak nezaťažuje. Dieťatko vydržíte nosiť oveľa dlhšie, jeho hmotnosť je rovnomerne rozložená a nosenie je tak pohodlnejšie.

 


Aktuality
Čistá láska... mäkučké, jemnulinké ako obláčik. Stvorené pre novorodencov, ale aj pre väčšie deti.Novinkou v našom sortimente su outlastové kukly pre detičky.
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár