Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

Nosenie v lete

 

Mnoho z vás sa nás pýta, ako sa nosí v lete. Ako je to s potením? Je to pohodlné? Aký úväz treba zvoliť? Tu sú odpovede.

V lete pri vysokých teplotách sa všetci potíme, dospelí, deti…niekto to zvláda priam bravúrne, iný sa zase sťažuje. Deti, najmä tie malé nevedia svoje pocity vyjadriť inak, len plačom. Keď je im príliš teplo, začnú plakať. Často sa to stáva pri prechádzkach, keď dieťa leží v kočíku a slnko naňho páli., nepomáha hračka, cumlík, čaj, nepomáha takmer nič. Ak takéto dieťatko zoberiete na ruky, vačšinou sa upokojí. Nespokojnému dieťatku je síce naďalej teplo, ale je pri svojej mamičke a to ho upokojí. Deti totiž vedia v náručí rodiča lepšie zvládať stresové a nepríjemné situácie, ako keď sú samy v postieľke alebo kočíku.

Ak máte babyšatku a malé bábätko, odporúčame vám uviazať si jednoduchú kolísku, klokana, jednoducho taký úväz, ktorý nebude dieťatko zbytočne prehrievať. Ak máte dieťa väčšie, môžete si napríklad uviazať úväz koník, batoh, opäť úväzy, ktoré na chrbte dieťaťa vytvoria len jednu vrstvu. Pri nosení babyšatky v lete ani tak nie je podstatné, z akého materiálu je vyrobená, dôležité je to, aký úväz si zvolíte. Preto vám odporúčame úväzy, ktoé dieťatko prekryjú len jednou vrstvou látky, takže ak je to možné, vyberte si práve takéto úväzy.

Čo sa týka nosičov Ergo a Patapum – tým, že dieťa má voľné ruky a nohy sa neprehrieva, jediné miesto, ktoré môže byť spotené je bruško, keďže ním sa dotýka vášho tela. Odporúčame na prechádzku zobrať rezervné tričko, aby ste v prípade potreby mohli dieťatko prezliecť.

Existuje špeciálny materiál – Moira – pletenina, ktorá vzniká úpravami syntetických vlákien na báze polypropylénu a ktorá podporuje vytvorenie optimálnej mikroklímy ľudského organizmu. Moira: -nenasáva vodu, vlhkosť sa rýchlo dostáva na vonkajšiu stranu materiálu. Nenabobtná ako bavlna, tým pádom nedochádza k uzatvorenie otvorov v pletenine a Moira tak umožňuje cirkuláciu vzduchu potrebnú pre dýchanie pokožky.  – nikdy nechladí, rýchlo schne – poskytuje teplotný komfort (ako v lete tak aj v zime), bráni prehriatiu aj podchladeniu – nevyvoláva alergické reakcie, poriaznivo pôsobí ne citlivú pokožku  – má veľmi nízku hmotnosť, je využívaná športovcami – ľahko sa udržiava, môže sa prať v studenej vode, nežehlí sa – je stálofarebná, farba je pevnou súčasťou vlákna, nevubledne a nemôže zafarbiť ostatnú bielizeň  – efekt je najväčší, ked Moira prilieha priamo na telo – je veľmi príjemná na dotyk a nosenie – je antibakteriálna a protiplesňová.


Aktuality
Prispôsobiteľný, nastaviteľný, mäkký, šýlový, od jedného mesiaca až do 20 kg. Vo veľkostiach Standard a Toddler.Nosiče Tula si získavajú čoraz väčšiu obľubu. Pre bábätká aj pre batoľatá, u nás nájdete oba druhy nosičov.
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár