Domov

Kategória / Výrobcovia


Všetko o nosení
Všetko o plienkach
Návody
Fotogaléria
Vaše otázky
Kontakt
Obchodné podmienky
GDPR
Poštovné

Kontakt:
Andrea Kundríková
Prostějovská 42
080 01 Prešov

Prevádzka: Komenského 2
Po - Pi: 14:00 - 17:00
Kontakt: mobil: 0905 573 015
andrea@nosime.sk

Spolupracujeme
Srdce na srdci

 

Ako si vybrať plienkovú výbavičku

 

Najčastejšie sa mamičky pýtajú, ktorá značka plienok je najlepšia a z ktorej značky si majú vytvoriť výbavu pre svoje bábätko. V to prípade odpoviem, že najlepšie je kúpiť si po 1–2 ks z každej značky a vyskúšať tak všetky druhy plienok.  Z vlastnej skúsenosti Vám môžem povedať, že môžete čítať a hľadať informácie o plienkach na internete, pýtať sa známych a aj tak sa Vám môže osvedčiť niečo úplne iné.

Ak by ste si kúpili výbavičku z jednej značky a čokoľvek by Vám na vybratých plienkach nevyhovovalo, mohlo by Vás to odradiť od rozhodnutia používať látkové plienky. Každá plienka je iná, každá má svoje pozitíva a aj nejaké negatíva. 

Tak pekne po poriadku.

Haipa Daipa - plienky vhodné od narodenia až po nočník – v závislosti od toho, aké veľké je Vaše bábätko. Manipulácia s nimi je jednoduchá, upínajú sa pomocou sponky Snappi. Sú vhodné ako denná plienka, dajú sa dobre prispôsobiť dievčatkám aj chlapcom, menším aj väčším deťom, vyrába sa ako jednoveľkostná.  Plienky schnú rýchlo, pretože nemajú všité sacie jadro a dajú sa pri sušení celé rozložiť. Po pridaní vložky sú vhodné aj ako plienka na noc, najmä pre menej cikajúce deti. 

Táto značka ponúka aj froté štvorcové plienky, ktoré sú lacnejšou alternatívou tvarovaných plienok.

Vrchné nohavičky – PUL nohavičky schovajú akúkoľvek plienku, okolo nožičiek dieťatko netlačia, pretože sú olemované fleesom. 

 

Disana - zaväzovacia plienka je úžasne prispôsobivá, hoci na manipuláciu s ňou je potrebné získať istú zručnosť. Prvý pokus možno nebude celkom podľa Vašich predstáv, ale druhý bude lepší a s tretím už budete spokojní. Plienky nie sú veľmi savé, to je preto, lebo sa do nich vkladajú buď klasické štvorcové plienky alebo sacie vložky. Takto viete krásne regulovať saciu schopnosť plienky a zároveň môžete dieťatko baliť naširoko a keď podrastie, plienka rastie s ním a väčšie dieťatko v nej nemá taký veľký zadoček ako v niektorých iných plienkach. Je to lacný variant látkových plienok, ktorý Vám umožní plné využitie štvorcových plienok. 

Flanelové plienky Disana sú z biobavlny a zapínajú sa na suchý zips. Vhodné ako denná plienka, schnú rýchlo. Ponúkame ich v 3 veľkostiach. 

Vrchné nohavičky Disana z vlny sú vynikajúce, zabezpečujú dokolnalú priedušnosť  a pri správnej starostlivosti neprepúšťajú vlhkosť. Z času na čas treba urobiť lanolínovú kúru. 

 

Ella´s house -  štíhlejšie plienky vyrobené z konope majú veľkú saciu schopnosť a pre menšie detičky je možné ich použiť aj ako nočnú plienku (ja ju dávam aj 2 ročnej dcérke na noc). Tento netradičný materiál Vás určite milo prekvapí. Plienka sa vyrába v niekoľkých veľkostiach, so zapínaním na patentky alebo suchý zips.

Vyššiu saciu schopnosť má plienka Bum Hugger, ktorá je vyslovene nočnou plienkou, pretože nasaje ešte viac ako konopka Ella´s house. Počítajte však s dlhšou dobou schnutia.

 

Mommy´s Touch -  elegantné farebné plienky sa používajú bez vrchných nohavičiek, pretože ich majú zabudované v sebe. Výsledkom je síce vyššia cena, no Vy získate fantastickú reprezentačnú plienku, ktorá má jednoduché použitie. Na prechádzky, na návštevy, keď so sebou chcete zobrať čo najmenej vecí je táto plienka ideálna. Relatívnou nevýhodou je fleesová vrstva vo vnútri plienky, pretože niektoré deti sú naň alergické. Preto odporúčam vyskúšať si znášanlivosť fleesu napríklad zakúpením1–2 fleesových separačiek Haipa Daipa. Ak dieťatko flees znáša dobre, môžete túto plienku bez obáv používať.

Plienka schne pomerne rýchlo, pretože sa dá celá rozložiť a menšia vložka sa dá odopnúť.  Vyrába sa ako jednoveľkostná, takže sa dá používať pre malé bábätko aj pre 2 ročné batoľa.

 

Babyidea -  ponúkajú 2 druhy – zaväzovacie a bambusové plienky. Bambusové plienky na patentky alebo na suchý zips su neuveriteľne savé a sú ideálne na noc. Plienky sú trochu objemnejšie, ale detičkám to vôbec nevadí. Plienka Vás milo prekvapí najmä tým, že hoci veľa nasaje, schne rýchlejšie ako iniektoré iné bambusové plienky aj vďaka tomu, že vložka je odopínateľná. Dve veľkosti a zaujímavý sposob prispôsobovania robia z tejto nezvyčajnej plienky veľmi obľúbenú. Aj napriek krásnym farbám táto plienka farbu nepúšťa, môžete ju bezobáv prať s bielou bielizňou. 

Zaväzovacie plienky Hemp hour strap sa sčasti podobajú značke Disana, sú však vyrobené zo zmesi bavlny a konope a ponúkame ich v niekoľkých farbách. Podľa toho, čo do plienky vložíte z nej viete vyrobiť dennú alebo nočnú plienku. Zaväzovanie je len otázkou niekoľkých pokusov, naučíte sa to veľmi rýchlo. 

Nádherné vlnené nohavičky Babyidea sú z vlny. Na výber sú dva druhy – jedny s patentkami a obrázkom na zadočku a druhé  naťahovaciev niekoľkých farbách. Naťahovacie vlnené nohavičky (wool longies) zároveň môžete použiť aj namiesto pančušiek, lebo Vaše dieťatko zahrejú.

 

Tots Bots -  ďalšie nádherné farebné plienky z viacerých materiálov (bavlna, bambus). Najobľúbenejšie sú bambusové Bamboozle, ktoré majú vysokú saciu schopnosť, schnú dlhšie ako bavlnené, ale viac nasajú. S takouto plienkou Vás nikto neprehliadne :-). Tots Bots ponúka aj viacvrstvové plienky, ktoré sú lacnejšou alternatívou. 

Jemnulinké plienky Fluffle sú z umelých vlákien, veľa absorbujú a rýchlo schnú. Pozor u alergikov, jedná sa o umelé vlákno.  

Vrchné nohavičky sú farebné, na výber máte z viacerých dizajnov a materálov.

 

Popolini - na Slovensku asi najznámejšie plienky.  Ponúkajú rôzne lienky – flanelové (v porovnaní s ostatnými nasajú menej), froté a bambusové – nasajú naozaj veľa a kvôli tomu veľmi dlho schnú. Ako nočnú plienku odporúčam. Čo sa týka ostatných plienok, flanelové sú vhodné ako denné plienky, froté aj ako nočné, schnú celkom rýchlo. Tieto plienky sú najmohutnejšie z celej našej ponuky, takže vďaka nim máte zabezpečené balenie naširoko. V sortimente Popolini nájdete aj štvorcové a viacvrstvové plienky, plienky jednoveľkostné aj viacveľkostné.

Vrchné nohavičky – PUL alebo vlnené, široký výber vzorov a druhov.  PUL nohavičky sú dosť univerzálne, schovajú klasickú štvorcovú ale aj nohavičkovú plienku.

 

Imse Vimse – skvelý plienkový systém zo Švédska ponúka všetko čo potrebujete, plienky, vrchné nohavičky v niekolkých prevedeniach, sacie vložky, vložky do podprsenky, deky. Plienky sú vo veľkosti NB – newborn pre babätká a nedonosené deti a vo veľkosti uni od narodenia až po nočník. Štvorcové 100 g plienky sú najobľúbenejšie vďaka vysokej sacej schopnosti a veľkej variabilite. 

Vrchné nohavičky sú vhodné na všetky typy plienok, Imse Soft zároveň robia malý zadoček a sú veľmi obľúbené. Detičky budú mať radosť zo zvieratiek na nohavičkách ( Imse Organic farma a ZOO) a moderné pruhy potešia zase Vás. 

 

Naše odporúčanie:

     2 ks Imse bioflanel

     2 ks Imse biofroté

     2 ks Haipa Daipa

     2 ks zaväzovacie plienky Disana 

     1–2 ks flanelky Disana

     2 ks Ella´s house  

     1 ks Bum Hugger

     2 ks Mommy´s Touch alebo Imse AIO

     2 ks Babyidea bambusové (Bamboo extra)

     2 ks Hemp hour strap zaväzovacie plienky 

     2 ks Bamboozle

     2 ks Popolini 

– určite budete potrebovať aj štvorcové plienky – odporúčame Imse 100 g alebo MaM Happy squares. Tieto plienky využijete nielen ako plienky, ale aj na odgrgnutie, umytioedieťaťa, ako podložku, osušku…každá mamička ich potrebuje minimálne 15–20 ks. 

– ako doplnok môžete využiť viacvrstvové plienky – namiesto sacích vložiek a pri používaní zaväzovacích plienok

K tomuto ešte niekoľko klasických štvorcových plienok pre prípad, že Vám plienky nebudú schnúť tak rýchlo ako by ste chceli prípadne keď bude mať Vaše bábätko dočasne väčšiu spotrebu plienok – napríklad pri prerezávaní zúbkov. štvorcové plienky využijete aj na utieranie dieťatka, na odgrgnutie, na podloženie hlavičky v postielke alebo aj ako osušku. Štvorcové plienky rýchlo schnú, sú lacné a dajú sa skladať rôznymi spôsobmi. Počty sú orientačné, ak nechcete alebo nemôžete investovať vačšiu sumu naraz, mnohé mamičky si objednávajú po 2–3 plienky mesačne tak, ako im ich finančná situácia dovoľuje. Nemusíte skúšať všetko, môže sa stať, že si kúpite niekoľko z jedného druhu plienok a budete s nimi spokojná, v takom prípade stači doobjednať toľko kusov, koľko potrebujete a nemusíte mať iné plienky.

Ak by ste chceli plienky skúšať, môžete si ich kúpiť po 1 ks a podľa toho, čo sa Vám najviac osvedčí sa potom zariadite.  

Na začiatok Vám postačia 2–3 ks PUL nohavičiek veľkosti S, úžasné a obľúbené sú Imse Soft, dobrú skúsenosť máme aj s nohavičkami Haipa Daipa. V prípade, že máte záujem o prírodné produkty – naťahovacie vlnené nohavičky (napr. Disana alebo Babyidea) budú pre Vás a Vaše dieťatko ideálne. Ak uprednostňujete vlnené vrchné nohavičky na patentky alebo suchý zips, odporúčame značky Babyidea, Sckoon.

Ak máte akékoľvek otázky, rada Vám na ne odpoviem. Môžete ma kontaktovať mailom na andrea@nosime.sk alebo telefonicky na číslach 0905 573 015 alebo 0911 242 133.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Aktuality


PrezentácieVlnené deky a spacie vaky Disana - to najlepšie pre Vaše dieťatko.100% ovčia vlna zahreje nôžky vašich ratolestí
Nosiče Babyšatky Oblečenie Doplnky O obchode
Nosič Manduca
Nosič Ergo
Nosič Kibi
Nosič Tula
Nosič Fidella Fusion
Nosič Storchenwiege
Nosič Isara
Nosič Moby
Nosič Lenny Lamb
Babyšatky Storchenwiege
Babyšatky Moby - elastické
Babyšatky Hoppediz
Babyšatky Didymos
Babyšatky Yaro
Babyšatky Je port mon Bebe - elasticke
Babyšatky Fidella Babyšatky LoktuShe
Babyšatky Pure Baby Love
Hoppediz Merino
Na nosenie
MaM kapsa
Design Socks
Čiapky, kukly
Softshellova kapsa Angel Wings Bunda Wallaby
Bunda Diva Milano
Miomat
Flip and Tumble
Deka Disana
Overal Lenny Lamb
Mikiny Lenny Lamb
Zľavnený tovar
O firme
Požičovňa
Poštovné
Obchodné podmienky
Reklamčný formulár